Rozrusznik powinien być sprawdzany systematycznie i w razie potrzeby regenerowany. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemności gdy będziemy chcieli uruchomić silnik. Warto też raz na jakiś czas zmierzyć napięcie pomiędzy zaciskiem zasilającym rozrusznik, a jego obudową i nasłuchiwać pracy rozrusznika - dźwięk jest w stanie nam wiele powiedzieć o stanie tulei znajdujących się w jego wnętrzu.
Za sprawne oraz wydajne działanie klimatyzacji w samochodzie odpowiada środek chemiczny (czynnik), który zapewnia bardzo dobry przepływ i transport ciepła. Naturalnym jednak jest jego ubytek wraz z upływem czasu. Powodem tego jest porowatość elementów i małych nieszczelności elementów klimatyzacji. Dlatego też, układ klimatyzacji powinniśmy poddawać raz do roku przeglądowi.
Podczas podstawowego przeglądu są sprawdzane poszczególne podzespoły: systemy elektroniczne, opony, klakson, podwozie, światła, hamulce, akumulator, wycieraczki, płyny eksploatacyjne, klimatyzacja.
Zawieszenie w samochodzie spełnia rolę amortyzatora, który tłumi wszelkie drgania wywołane nierównością drogi, decyduje też o stopniu przyczepności kół do nawierzchni. Podczas użytkowania poszczególne elementy zawieszenia ulegają zużyciu. Dlatego istotna jest ich regularna kontrola.
Wymiana oleju dokonywana jest według zaleceń przedstawionych przez producenta samochodu. Zazwyczaj sugeruje się wymianę co 10 000 – 15 000 km bądź też rok od ostatniej wymiany.
Olej silnikowy ma wpływ na prawidłowe chłodzenie i smarowanie tłoków silnika, a co za tym idzie, bez oleju silnik nie może prawidłowo funkcjonować. Przy zbyt niskim poziomie oleju może dojść nawet do uszkodzenia silnika, co wiąże się z czasochłonną i drogą naprawą.